Louis Sipp Riesling Kirchberg de Ribeauvillé Grand Cru Alsace 2016

51,00 €
SKU
LSV08
Varastossa
Louis Sipp Riesling Kirchberg de Ribeauvillé Grand Cru Alsace 2016, 75cl, 12,5%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Alsace

Stiil:
Kuiv valge vein. Struktuurne, elegantne, mineraalne.

Marjasordid:
100% Riesling (üheaia – Kirchberg de Ribeauvillé Grand Cru - viinapuudelt)

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine. Fermentatsioon madalal temperatuuril roostevabast terasest anumates. Arendatud 12 kuud suurtes vanades tammevaatides pärmisettel.

Toidusoovitus:
Värsked või grillitud mereannid, koorikloomad, kalaroad võikastmetega, kammkarbid, pehmed lehmapiima või – kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 10-11 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 20 aastat.

Tootjast:
Domaine Louis Sipp on Alsace ühe kuulsama veiniküla - Ribeauvillé - tõeline ikoon. Maja ajalugu sai alguse I Maailmasõja lõpupäevil, kui tänase omaniku vanavanaema Louise Sipp, ostis poegadega küla keskuses asuva vana veinimaja. Nende omandisse kuuluvad osad kogu piirkonna ühtede parimate ja hinnatumate pinnastega Grand Cru viinaaiad - Kirchberg de Ribeauvillé ja Osterberg. Seal valmistatakse vanade viinapuude marjadest noobleid, elegantseid ja ülipika arengupotentsiaaliga kuivi ja magusaid veine Riesling ja Pinot Gris sortidest. Lisaks tehakse elegantseid ja stiilipuhtaid veine ka teistest piirkonna viinamarjasortidest. Peale veini tootmise, tegutseb mõisa omanik Etienne Sipp önoloogia lektorina kahes ülikoolis.

Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Louis Sipp Riesling Kirchberg de Ribeauvillé Grand Cru Alsace 2016