Château Minuty Rosé et Or Côtes de Provence 2019

29,00 €
SKU
MINR072019
Ei varastossa
Château Minuty Rosé et Or Côtes de Provence 2019, 75cl, 12,5%

Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv rosé-vein. Elegantne, värske, mineraalne.

Marjasordid:
80% Grenache, 20% Tibouren.

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine, veini värvumine saignée meetodil otse pressis. Fermentatsioon ja arendamine 6 kuu vältel roostevabast terasest anumates.

Toidusoovitus:
Vahemere kalaroad, grillitud koorikloomad, grillitud kaheksajalg, ahjulõhe, pehmed kitsejuustud, külmad Provence suupisted. Suurepärane aperitiiv.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 3 aastat.

Hinnangud:
Robert Parker 90/100, Decanter 91/100.

Tootjast:
Saint-Tropez’i poolsaarel, maalilise keskaegse kindluslinna Gassin’i jalamil asuv Château Minuty on Prantsuse Riviera kuulsaim veinimõis, kelle eelkõige just rosé veinid on superstaarid enamiku säravate Nizza, Cannes’i, Monaco ja Saint-Tropez’i restoranide kaartidel. Samuti võib leida neid õrn-lõheroosa värvusega nesteid ka paljude tipprestoranide ja –kuurortide veinivalikust üle kogu maailma, täpsemalt 102-st riigist. Tänased mõisaomanikud – vennad Matton’id – pärisid isalt Minuty mõisa 1986. aastal ja on sest peale olnud teerajajateks tänapäevase värske, kerge ja mineraalse rosé-veini valmistamise tehnoloogia vallas. Lisaks maailmakuulsaletele Minuty rosé-veinidele valmistatakse mõisas ka suurepärase kvaliteediga punaseid ja valgeid veine.Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Château Minuty Rosé et Or Côtes de Provence 2019