Louis Sipp: Alsace regiooni veinitootja

Louis Sipp on Prantsuse ettevõtja ja veinitootja. Ta on Prantsusmaal Alsace'i piirkonnas Ribeauvillé's asuva veinimõisa Domaine Louis Sipp omanik. Majas toodetakse erinevaid valgeid ja punaseid veine, samuti vahu- ja dessertveine.

Louis Sipp sündis 1946. aastal Prantsusmaal Strasbourgis. Ta õppis Bordeaux' ülikoolis veiniteadust, enne kui ta 1972. aastal pereettevõtte üle võttis. Ettevõtte asutas 1932. aastal tema isa Louis Sipp Sr.

Esialgu tootis ettevõte ainult gaseerimata veine. Louis Sippi juhtimisel hakati aga traditsioonilisel šampanja meetodil tootma vahuveine. Louis Sipp Bruti esimene aastakäik toodeti 1977. aastal.

Ettevõte toodab nüüd erinevaid valgeid, punaseid ja vahuveine ning dessertveine. Kõik veinid on toodetud Domaine Louis Sippi mõisas kasvatatud viinamarjadest. Kinnisvara hõlmab 30 hektarit (74 aakrit) maad ja asub Alsace'i piirkonna Ribeauvillé kommuunis.

Ettevõttes töötab 25 inimest ja selle aastakäive on 5 miljonit eurot. Lisaks oma veinide müümisele siseriiklikult ekspordib Domaine Louis Sipp oma veine sellistesse riikidesse nagu Belgia, Saksamaa, Luksemburg, Šveits ja Ameerika Ühendriigid.

Kokkuvõte
Louis Sipp on tunnustatud Prantsuse ettevõtja ja veinitootja. Talle kuulub Prantsusmaal Ribeauvillés asuv veinimõis Domaine Louis Sipp, mis toodab erinevaid valgeid, punaseid, vahuveine ja dessertveine. Kõik Domaine Louis Sipp'i veinid on valmistatud nende 74-aakrisel territooriumil kasvatatud viinamarjadest. Kui otsite kvaliteetseid Prantsuse veine usaldusväärsest allikast, vaadake kindlasti Domaine Louis Sippi!