Louis Sipp Riesling Osterberg Grand Cru Alsace 2013

51,00 €
Alsace, Valged, Veinid
SKU
LSV07
Laos
Louis Sipp Riesling Osterberg Grand Cru Alsace 2013, 75cl, 12,5% vol
Kaitstud päritolunimetusega vein


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Alsace

Stiil:
Kuiv valge vein. Puuviljane, elegantne, mineraalne.

Marjasordid:
100% Riesling (üheaia – Osterberg Grand Cru - viinapuudelt)

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine. Fermentatsioon madalal temperatuuril roostevabast terasest anumates. Arendatud 12 kuud suurtes vanades tammevaatides pärmisettel.

Toidusoovitus:
Värsked või grillitud mereannid, koorikloomad, grillitud või kergelt suitsutatud valged kalad, pehmed lehmapiima või – kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 10-11 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 20 aastat.

Hinnangud:
Robert Parker 91/100

Tootjast:
Domaine Louis Sipp on Alsace ühe kuulsama veiniküla - Ribeauvillé- tõeline ikoon. Maja ajalugu sai alguse I Maailmasõja lõpupäevil, kui tänase omaniku vanavanaema Louise Sipp, ostis poegadega küla keskuses asuva vana veinimaja. Nende omandisse kuuluvad osad kogu piirkonna ühtede parimate ja hinnatumate pinnastega Grand Cru viinaaiad - Kirchberg de Ribeauvillé ja Osterberg. Seal valmistatakse vanade viinapuude marjadest noobleid, elegantseid ja ülipika arengupotentsiaaliga kuivi ja magusaid veine Riesling ja Pinot Gris sortidest. Lisaks tehakse elegantseid ja stiilipuhtaid veine ka teistest piirkonna viinamarjasortidest. Peale veini tootmise, tegutseb mõisa omanik Etienne Sipp önoloogia lektorina kahes ülikoolis.

Toode sisaldab sulfiteid.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Louis Sipp Riesling Osterberg Grand Cru Alsace 2013
Sinu hinnang