Napsid

Prantsusmaal toodetakse laialdaselt erinevaid kangeid destillaate ja ka likööre. Meie tooteportfelli kuuluvad napsid on vaid oma ala parimatelt ehk siis vaid väikestelt tipptootjatelt.

  • Cognac ehk konjak tuleb meile Cognac Fins Bois alamregioonist. Tegemist on kuivas stiilis viinamarjabrändiga, mis annab otseselt edasi kohaliku terroir eripärasid – mineraalsust, pisikest suitsusust ja ka head puuviljasuse-happe balanssi. Tootjaks on kuulus prantslaste lemmik Leopold Gourmel.
  • Meie Armagnac’i ehk armanjakki toodetakse Bas Armagnac’i aladel. Pigem kuivas stiilis, kuid siiski väikese suhkrukaramelli lisandiga napsid on mõnusalt nauditavad ja meeldivad kindlasti kõikidele konjaki-brändisõpradele. Tootjaks on Sempé.
  • Calvados ehk kalvados on Normandia au ja uhkus. Seda tehakse parimatest õuntest Pays d’Auge aladel ja mille tootjaks on kuulus Roger Groult.
  • Erinevad Eau de Vie’d e eluveed on Prantsusmaal väga popid. Nende hulgas ka viinamarjade pressijääkidest destilleeritav Marc, mis on suurepärane digestiiv tõelistele maitsenautijatele. Meie pakume - Château de Pibarnon ja Domaine Rolet marc’e. Kumbki on vana ja väärikas ning pikalt tammevaatides laagerdunud.
  • Kuigi Vodka ehk viin ja Gin ehk džinn ei olnud algselt prantsuse päritoluga tooted, pruulitakse neid ka sealkandis. Meie vodka on eripärane, sest on destilleeritud lehmapiimast. Gin’i juured ulatuvad Peruusse, kustkohast on pärit kiinapuu koore laastud ja ka Inglismaale, kustkohast tulevad kadakamarjad. Tootjaks on 1929. aastal loodud legendaarne Prantsusmaa destilleerimiskoda – Maison Gimet.
  • Liqueurs ehk liköörid on Prantsusmaa napsitööstuse alustalaks olnud aastasadu. Tehakse väga eriilmelisi ürdi-, taime-, marja- puuvilja- ja koorelikööre. Meie valikus on suurepärased marjaliköörid Maison Trenel’ilt, kuid ka apelsiniliköör ja kreemliköör Sempé’lt.

 

Kvaliteetne kange alkohol