Suvised õhtusöögid  CHÂTEAU MINUTY VEINIDEGA
Vins de France on Château Minuty ametlik esindaja Eestis alates 2008. aastast. Juba 15 hooaega oleme teinud koostööd maailma kuulsaima rosé-veinide valmistajaga.

Vidauban’ist pärit veinimeister Gabriel Farne pani alguse tänasele Château Minuty ajaloole. 1936. aastal ostis ta Saint-Tropez’i poolsaarel iidse Gassin’i linnakese külje all Minuty nimelise maatüki koos viinamäe ja Napoleon III aegse piiskopi loodud L’Oratoire kabeliga. Ta ehitas rustikaalses Provence stiilis mõisahoone ja hakkas viinaaedu uuendama ja veine valmistama. Pärast II Maailmasõda saavutas Château Minuty suurepärase renomee ja kuulsuse kogu Provence veinimõisate hulgas. 1955. aastal määrati mõisale „Provence Cru Classé“ staatus. Kui peretütar Monique abiellus Cru Classe presidendi Etienne Matton’iga, said Minuty rosé-veinid tuntuks lisaks Côte d’Azur’i kuurortitele ka kogu riigis.

Minuty kuulsus maailmas algas 1988. aastal, kui noor veinimeister Francois Matton, kes on tänaseni maja omanik ja keldrimeister, saabus õpingutelt USA’st. Ta hakkas arendama moodsaid Napa Valley’st pärit rosé-veinide valmistamise tehnoloogiaid. Nii sai alguse Château Minuty Cuvée de L’Oratoire - tänapäevane õrn-lõheroosa, värske, puuviljane ja parkainetest vaba provaansi roosa vein. Uue stiili vein saavutas ülikiirelt populaarsuse ning varsti hakkasid samasid tehnoloogiaid järgima paljud piirkonna ja ka muu maailma veinimeistrid.

Tänapäeval on Minuty maailma tuntuim rosé veini valmistaja ja Cuvée de L’Oratoire järglane – M de Minuty on maailmas enim levinud rośe veini bränd. Minuty veine müüakse 112 erinevas riigis. Mõisa veinid on saadaval üle maailma kvaliteetsetes tipprestoranides ja rannakuurortites.

Koostöös Château Minuty’ga oleme juba aastaid suviti korraldanud meeleolukaid õhtusööke ja rosé-pidusid. On rõõm teatada, et peagi toimuvad taas vahvad veiniõhtud! Côte d’Azuri fiiling, puhtad Vahemere köögi maitsed ja head veinid otse Saint-Tropez’st- seda kõike saab nautida kolmel ülimaitsval ja meeldejääval õhtusöögil:

- 21. juuli – Restoran „Võru“ suveterrass – Pirita tee 20/1, Tallinn

- 29. juuli – Murimäe Veinikeldri suveterrass – Truuta küla, Otepää vald, Valgamaa

- 4.august – Rannahotelli suveterrass – Ranna pst. 5, Pärnu

Isuäratav mitmekäiguline õhtusöök koos elegantsete Château Minuty veinidega – see on nauding, mida tahaks uuesti ja uuesti kogeda!