Tardieu-Laurent Rasteau Vieilles Vignes 2021

34,00 €
Veinid, Punased, Rhone
SKU
TARDIEUP0521
Laos
Tardieu-Laurent Rasteau Vieilles Vignes 2021, 75cl, 14,5% vol
Kaitstud päritolunimetusega veinRiik / regioon:
Prantsusmaa, Vallée du Rhône

Stiil:
Kuiv punane vein. Elegantne, kompleksne.

Marjasordid:
70% Grenache (vähemalt 80-aastaste viinapuude marjadest), 20% Syrah, 10% Mourvédre (mõlemad vähemalt 40-aastaste viinapuude marjadest).

Valmistamine:
Käsitsikorje, marjade purustamine. Fermentatsioon koos matseratsiooniga tammevaatides. Arendamine 10 kuud Burgundia tammevaatides ja seejärel 8 kuud suurtes tammevaatides.

Toidusoovitus:
Ulukiliha, metslinnu liha, lambakints, lehma- ja kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 17-18 °C, Bordeaux punase veini pokaal. Enne serveerimist dekanteerida ja aereerida ca 1h vältel.

Säilitamine:
Kuni 8 aastat.

Tootjast:
Maison Tardieu-Laurent loodi 1996. aastal Provence juurtega veinimeistri Michel Tardieu ja Burgundia veiniärimehe Dominique Laurent'i poolt. Kuna veinimajal polnud ega ole ka praegu oma viinaaeda, asuti tegutsema negossiandina Lourmarin'is Châteauneuf -du-Pape aladel. Parimate viinamarjakasvatajatega sõlmiti lepingud ning tegeleti marjade valmimise ja põldude ning viinapuude hooldamisega. Ostetud viinamarjadest laagerdati, segati ja villiti veine oma keldris.Tulemused on olnud aukartustäratavad, sest igal aastal on saadud ülikõrgeid hinnanguid maailma veinikriitikutelt, nagu- Wine Spectator, Robert Parker, Decanter jt. Rekordiline oli 2010. aastakäik, kui 17 erinevat veini sai "Wine Spectator"'-lt 90 ja enam punkti. Aastatel 2009-2013 valis mainekas veiniajakiri "Wine & Spirits" antud veinimaja maailma 100 parima veinimõisa hulka.

Toode sisaldab sulfiteid.

Write Your Own Review
Arvustatav toode:Tardieu-Laurent Rasteau Vieilles Vignes 2021
Sinu hinnang