Pol Roger Champagne Reserve Brut NV Jeroboam

349,00 €
Vahuveinid, Champagne, Pood
SKU
POLROGER10
Laos
Pol Roger Champagne Reserve Brut NV, 300cl, 12,5%

Riik / regioon:
Prantsusmaa, Champagne

Stiil:
Kuiv valge šampanja. Elegantne, värske, kreemine.

Marjasordid:
34% Pinot Noir, 33% Meunier, 33% Chardonnay

Valmistamine:
Traditsiooniline meetod. Esmane kääritamine roostevabast terasest anumates. Laagerdamine pärmisettel pärast teisest kääritamist pudelis 42-54 kuu vältel. Dosage 8g / l. Cuvée tegemisel on kasutatud max 25% vanemate aastakäikude reservveine.

Toidusoovitus:
Värsked austrid, koorikloomad, karbid, grillitud aedviljad, sushi, road valgetest kaladest, pehmed lehmapiimajuustud. Suurepärane aperitiiv või tervitusjook.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, valge veini pokaal või vahuveini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 10 aastat.

Hinnangud:
Robert Parker 92/100, Wine Spectator 92/100

Tootjast:
Taani päritolu advokaadi poeg, Pol Rogersen, alustas 1849. aastal legendaarse šampanjamaja loomist. Pol'i edukus ja kuulsus saabus kiiresti, sest ta nõudis oma alluvatelt erakordset distsipliini ja kvaliteeti. Nüüdseks on Pol Roger üks ülivähestest suurtest nimedest Champagne's, kus teadmisi ja väärtusi on jagatud isalt pojale ja maja on endiselt suguvõsa valduses.
Tänapäeval on Pol Roger suurte šampanjakriitikute (sh Richard Juhlin ja Tom Stevenson) hinnangul vaieldamatult üks kuuest enim hinnatud šampanjamajast koos Bollinger'i, Louis Roederer'i, Krug'i, Charles Heidsieck'i ja Dom Pérignon'iga. Pol Roger on 24 juhtivat šampanjatootjat ühendava "Club des Grandes Marques" liige ja üks alalistest eesistujatest. Maja kuulub "Primium Familiae Vini" assotsiatsiooni koos paljude kuulsate, tänaseni sama pere valduses olevate veinimajadega (nagu näiteks Château Mouton Rothschild, Hugel Pere et Fils, Tenuta San Guido (Sassicaia), Bodegas Torres, Bodega Vega Sicilia, Antinori jt.).
Pol Roger omab Briti kuningakoja Royal Warrant staatust, olles kuninganna Elisabeth II õukonna ametlikuks šampanjaks. Pol Roger Reserve Brut on olnud kõigi viimaste Briti kuninglike pulmade tervitusjook. 2019. aastal pärjas tunnustatud väljaande "Drinks Business Magazine" žürii Pol Roger'i tiitliga "The Most Admired Champagne Brand of the World".
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Pol Roger Champagne Reserve Brut NV Jeroboam
Sinu hinnang