Georges Vesselle Champagne Confidence Extra Brut Grand Cru 2008

190,00 €
Pood, Vahuveinid, Champagne
SKU
VESSELLE08
Laos
Georges Vesselle Champagne Confidence Extra Brut Grand Cru 2008, 75cl, 12,5% vol
Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Champagne

Stiil:
Kuiv valge šampanja. Elegantne, mineraalne.

Marjasordid:
90% Pinot Noir, 10% Chardonnay (kõik Bouzy Grand Cru viinaaedadest)

Valmistamine:
Traditsiooniline meetod. Esmane kääritamine betoonanumates. Laagerdamine pärmisettel pärast teisest kääritamist pudelis 13 aasta vältel. Dosage 1g / l.

Toidusoovitus:
Road valgetest kaladest, valged lihad koorekastmes, foie gras, gratineeritud austrid poolkõvad lehmapiimajuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 9-10 °C, valge veini pokaal või vintage šampanja pokaal.

Säilitamine:
10 aastat.

Tootjast:
Georges Vesselle oli Bouzy Grand Cru linnakese ühe ikoonilisema veinimõisa looja, viinamarjakasvataja ja veinimeister, tänaseni legendistaatuses mees. Ka tema vanemad ja vanavanemad olid viinamarjakasvatajad Bouzy's. Juba nooruses asus ta õppima marjakasvatust ja veinitegu ja tegi seejärel endale nime suurte Perrier-Jouët, G.H. Mumm and Heidsieck Monopole šampanjamajade viinaaedade pealikuna.
1951. aastal võttis ta üle vanemate viinaaiad Bouzy's ja hakkas oma nime all šampanjat valmistama. Tema toodang sai kiirelt kuulsaks kogu Prantsusmaal ja seejärel ka paljudes teistes maailma riikides. Ta oli üks esimesi grower'eid (šampanjatootja, kes valmistab kõik joogid omaenda põldude viinamarjadest), kes sellist kuulsust nautida sai. Ta tegi oma suurepärast tööd surmani. See auväärne mees oli ka valitud 25 aasta jooksul korduvalt Bouzy linnapeaks.
Täna juhivad 17 hektarit viinaaedu omavas ja aastas umbkaudu 190 000 pudelit šampanjat valmistavas veinimajas vägesid Georges' pojad Bruno ja Eric. Viinaaedades kasvatatakse 88% pindalal Pinot Noir'd ja 12% Chardonnay'd. Kõik põllud omavad Grand Cru staatust.

Toode sisaldab sulfiteid.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Georges Vesselle Champagne Confidence Extra Brut Grand Cru 2008
Sinu hinnang