Georges Vesselle Champagne Brut Grand Cru NV

50,00 €
Pood, Vahuveinid, Champagne
SKU
VESSELLE01
Laos
Georges Vesselle Champagne Brut Grand Cru NV, 75cl, 12,5%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Champagne

Stiil:
Kuiv valge šampanja. Elegantne, mineraalne.

Marjasordid:
90% Pinot Noir, 10% Chardonnay (kõik Bouzy Grand Cru viinaaedadest).

Valmistamine:
Traditsiooniline meetod. Esmane kääritamine betoonanumates. Laagerdamine pärmisettel pärast teisest kääritamist pudelis vähemalt 24 kuu vältel. Dosage 5g / l.

Toidusoovitus:
Värsked austrid, koorikloomad, road valgetest kaladest, pehmed lehmapiimajuustud. Suurepärane aperitiiv või tervitusjook.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, valge veini pokaal või vintage šampanja pokaal.

Säilitamine:
8+ aastat.

Hinnangud:
Wine Enthusiast 87/100, Decanter 87/100.

Tootjast:
Georges Vesselle oli Bouzy Grand Cru linnakese ühe ikoonilisema veinimõisa looja, viinamarjakasvataja ja veinimeister, tänaseni legendistaatuses mees. Ka tema vanemad ja vana-vanemad olid viinamarjakasvatajad Bouzy's. Vaevu täiskasvanuks saanud, asus ta õppima marjakasvatust ja veinitegu ja tegi seejärel endale nime suurte Perrier-Jou?t, G.H. Mumm and Heidsieck Monopole šampanjamajade viinaaedade pealikuna.
1951 võttis ta üle vanemate viinaaiad Bouzy's ja hakkas oma nime all šampanjat valmistama. Tema toodang sai kiirelt kuulsaks kogu Prantsusmaal ja seejärel ka paljude teistes maailma riikides. Ta oli üks esimesi grower'eid (šampanjatootja, kes valmistab kõik joogid omaenda põldude viinamarjadest), kes sellist kuulsust nautida sai. Ta tegi oma suurepärast tööd surmani, olles samal perioodil ka tervelt 25 aasta vältel valitud Bouzy linnapeaks.
Täna juhivad 17 hektarit viinaaedu omavas ja aastas umbkaudu 190 000 pudelit šampanjat valmistavas veinimajas vägesid Georges' pojad Bruno ja Eric. Viinaaedades kasvatatakse 88% pindalal Pinot Noir'd ja 12% Chardonnay'd. Kõik põllud omavad Grand Cru staatust.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Georges Vesselle Champagne Brut Grand Cru NV
Sinu hinnang