Domaine Laporte Le Grand Rochoy Sancerre 2022

47,00 €
Veinid, Valged, Loire
SKU
LAPORTEV0422
Laos
Domaine Laporte Le Grand Rochoy Sancerre 2022, 75cl, 13,5%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Vallée de la Loire

Stiil:
Kuiv valge vein. Elegantne, aromaatne, mineraalne.

Marjasordid:
100% Sauvignon Blanc (üheaia – Le Rochoy – vanadelt viinapuudelt).

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine. Fermentatsioon osaliselt roostevabast terasest anumates, osaliselt tammevaatides. Arendamine 12 kuud tammevaatides pärmisettel.

Toidusoovitus:
Kodulinnu liha, seafilee, järvekala, angerjas, Aasiapärased mereanniroad, poolkõvad kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 10-11 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 10 aastat.

Tootjast:
Peale I Maailmasõda läks 1850. aastal loodud Domaine Le Rochoy veinimaja Laporte pere omandusse ning sai sealt ka oma nime. Aastakümneid valmistati Saint-Satur'i küla põldudel kasvanud marjadest suurepäraseid valgeid ja pisut ka punaseid veine.
2003. aastal liitus veinimaja Sancerre piirkonna ühe ikooni - Domaine Henri Bourgeois'ga. Ehitati uus ja ülimodernne veinikoda, kus orgaanilise- ja biopõllumajanduse reegleid järgides, toodetakse suurepäraseid Sancerre, Pouilly-Fume, Menetou-Salon'i ja Quincy tähistega tippveine, mis on pärjatud paljude auhindadega. Veinimeister Cédric Bourgeois tegutseb edukalt mõlema mõisa veinikeldris. 2010. aastal osteti ca 20 ha viinaaedu Uus-Meremaal Marlborough's ja sealtpeale pakutakse Laporte nime all suurepäraseid Sauvignon Blanc'e ka maakera kuklapoolel. Tunnustatud ajakiri "Wine & Spirits" valis 2017. aastal Domaine Laporte'i 100 parima veinitootja hulka.

Write Your Own Review
Arvustatav toode:Domaine Laporte Le Grand Rochoy Sancerre 2022
Sinu hinnang