Château Vignelaure Rosé Côteaux d’Aix-en-Provence 2022

26,90 €
Veinid, Punased, Provence
SKU
VIGR0122
Laos
Château Vignelaure Rosé Côteaux d’Aix-en-Provence 2022, 75cl, 13% vol
Kaitstud päritolunimetusega vein


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv roosa vein. Puuviljane, kompleksne.

Marjasordid:
40% Grenache, 30% Syrah, 20% Cabernet Sauvignon, 10% Vermentino.

Valmistamine:
Käsitsikorje, otsepress, kestaleotus pneumaatilises pressis 3 h.. Fermentatsioon roostevabast terasest anumates. Arendamine 3 kuud roostevabast terasest anumates pärmisettel..

Toidusoovitus:
Vahemere kalaroad, moules marinieres, grillitud hiidkrevetid, bouillabaisse, mereanni-paella.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, Valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 5 aastat.

Tootjast:
Provence punaveinide esiletõus algas 1962. aastal kui Bordeaux Haut-Médoc piirkonna 3éme Grand cru classé veinimõisa Château La Lagune omanik Georges Brunet puhkas Provence's ja märkas pisut räämas ja halval majanduslikul järjel olevavat veinimõisa. Selleks oli Coteaux d'Aix-en Provence piirkonnas Riansi linnakese lähistel paiknev 40 ha viinaaedadega Château Saint-Estéve. Ta ostis maja ära ja nimetas selle oma lemmikpoeedi Francesco Petrarca muusa Laure järgi Château Vignelaure'ks.
Kuna kohapeal viljeletavad marjasordid ei andnud tulemuseks sellist veini, nagu bordoo superstaar lootis, ostis ta hulgaliselt Cabernet Sauvignon'i ja Merlot' istikuid ja juuris välja Carignan'i, Tibouren'i, Cinsault', Castet', Manosquin'i jt. kohalike sortide istikud. Maja peamise veini 1970. aastakäik, mis koosnes ca 70% Cabernet Sauvignon'i veinist, ning kuhu oli segatud ka Syrah'd ja Grenache'i, sai Pariisi rahvusvahelisel veinikonkursil kuldmedali. Toonase Provence punaveinide ajaloos oli see esmakordne.
Pärast haigestumist, andis Georges Brunet veiniteo Vignelaure's edasi legendaardsele veinimeistrile Eloi Dürrbach'ile, kellest sai järgmisteks aastateks maja tähtsaim figuur. Tänaseks on Vignelaure omanik Taani oksjoniärimees Bengt Sundström. Umbes 50% mõisa toodangust läheb ekspordiks. Vignelaure veine leiab üle 30 Michelin'i Star'iga pärjatud restorani veinikaartidelt kogu maailmas.

Toode sisaldab sulfiteid.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Château Vignelaure Rosé Côteaux d’Aix-en-Provence 2022
Sinu hinnang