Château Minuty Rosé et Or Côtes de Provence 2021

29,00 €
Provence, Roosad, Veinid
SKU
MINR072021
Laos
Château Minuty Rosé et Or Côtes de Provence 2021, 75cl, 12,5% vol
Kaitstud päritolunimetusega vein

Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv rosé-vein. Elegantne, värske, mineraalne.

Marjasordid:
80% Grenache, 20% Tibouren.

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine, veini värvumine saignée meetodil otse pressis. Fermentatsioon ja arendamine 6 kuu vältel roostevabast terasest anumates.

Toidusoovitus:
Vahemere kalaroad, grillitud koorikloomad, grillitud kaheksajalg, ahjulõhe, pehmed kitsejuustud, külmad Provence suupisted. Suurepärane aperitiiv.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 3 aastat.

Hinnangud:
Robert Parker 92/100, Wine & Spirits 92/100.

Tootjast:
Saint-Tropez'i poolsaarel, maalilise keskaegse kindluslinna Gassin'i jalamil asuv Château Minuty, on Prantsuse Riviera kuulsaim veinimõis, kus just rosé veinid on superstaarid enamiku säravate Nizza, Cannes'i, Monaco ja Saint-Tropez'i restoranide kaartidel. Samuti võib leida neid õrn lõheroosa värvusega nesteid ka paljude tipprestoranide ja kuurortide veinivalikust üle kogu maailma, täpsemalt 102-st riigist. Tänased mõisaomanikud, vennad Matton'id, pärisid Minuty mõisa 1986. aastal oma isalt ja on sestpeale olnud teerajajateks tänapäevase värske, kerge ja mineraalse rosé-veini valmistamise tehnoloogia vallas. Lisaks maailmakuulsatele Minuty rosé-veinidele, valmistatakse mõisas ka suurepärase kvaliteediga punaseid ja valgeid veine.

Toode sisaldab sulfiteid.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Château Minuty Rosé et Or Côtes de Provence 2021
Sinu hinnang