Château de Pibarnon Rouge Bandol 2020

61,00 €
Veinid, Punased, Provence
SKU
PIBP022020
Laos
Château de Pibarnon Rouge Bandol 2020, 75cl, 14,5% vol
Kaitstud päritolunimetusega vein


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv punane vein. Elegantne, kompleksne.

Marjasordid:
90% Mourvèdre, 10% Grenache.

Valmistamine:
Käsitsikorje, marjade purustamine. Fermentatsioon koos matseratsiooniga roostevabast terasest anumates. Arendamine 20 kuud suurtes tammevaatides.

Toidusoovitus:
Lambakarree, veisesteik, pardirind, ulukiliha, poolkõvad juustud.

Serveerimine:
Temperatuur 17-18 °C, Bordeaux Grand Cru punase veini pokaal. Enne serveerimist dekanteerida ja aereerida 2h vältel.

Säilitamine:
Kuni 15 aastat.

Hinnangud:
Wine & Spirits 93/100.

Tootjast:
Château de Pibarnon'i ajalugu sai alguse 1977. aastal, kui ravimiärimees Henri de Saint Victor, otsis Provence's oma perele suvekodu. Ta leidis La Cadière d'Azur'i linnakese lähedal Pibarnon'i künkal,kus asub väike 6 ha suurune viinaaedadega veinimaja.
1978. aastal pandi käima nende esimene veinitegu. 1983. aastal pärast tõsisemaid pinnaseuuringuid, töid viinaaedades ja investeeringuid veinikeldrisse,tõid valminud veinid perele esimesed auhinnad. Nii jätkus see ka järgmistel aastatel. Mõisa peamise veini 1989. ja 1990. aastakäigud läksid aga ajalukku. Tol ajal väga oluline aastaväljaanne "The Slow Food Guide USA" valis antud aastakäigud maailma 150 parima veini hulka. Nüüd oli tee ka eksporditurgudele avatud. 1993. aastal astus veinimeistrite ritta ka ennast veinivaldkonnas harinud perepoeg Eric, kes võttis isalt majapidamise lõplikult üle 2000. aastal. Eric jätkas isa ideed - terroir-põhist veiniviljelust ning ta on tellinud suures mahus geoloogilisi uuringuid ja vastavalt sellele optimeerinud marjasortide valikut oma viinaaedades.Tänaseks on Eric ostnud suure osa Pibarnoni künkast ja viinaaedade pindala on kasvanud pea 70 hektarini. Töö käib veinimõisas endiselt käsitsi ja tulemused on aastast aastasse olnud suurepärased. Mõis ekspordib täna ca 70% oma toodangust ja tema veine võib leida pea kõikidest maailma tipprestoranide veinikaartidest.

Toode sisaldab sulfiteid.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Château de Pibarnon Rouge Bandol 2020
Sinu hinnang