Château de Pibarnon Rosé Bandol 2022

45,00 €
Veinid, Roosad, Provence
SKU
PIBR012022
Laos
Château de Pibarnon Rosé Bandol 2022, 75cl, 13,5%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv rosé-vein. Puuviljane, ümar.

Marjasordid:
65% Mourvèdre, 35% Cinsault.

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine, veini värvumine saignée meetodil otse pressis. Fermentatsioon ja arendamine 6 kuu vältel roostevabast terasest anumates.

Toidusoovitus:
Lõhe- ja tuunikala tartar, grillitud kala- ja liharoad, tapenade, grilitud hiidkrevetid, bouillabaisse.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 5 aastat.

Hinnangud:
Wine Spectator 91/100.

Tootjast:
Château de Pibarnon'i ajalugu sai alguse 1977. aastal, kui ravimiärimees Henri de Saint Victor, otsis Provence's oma perele suvekodu. Ta leidis La Cadière d'Azur'i linnakese lähedal Pibarnon'i künkal,kus asub väike 6 ha suurune viinaaedadega veinimaja.
1978. aastal pandi käima nende esimene veinitegu. 1983. aastal pärast tõsisemaid pinnaseuuringuid, töid viinaaedades ja investeeringuid veinikeldrisse,tõid valminud veinid perele esimesed auhinnad. Nii jätkus see ka järgmistel aastatel. Mõisa peamise veini 1989. ja 1990. aastakäigud läksid aga ajalukku. Tol ajal väga oluline aastaväljaanne "The Slow Food Guide USA" valis antud aastakäigud maailma 150 parima veini hulka. Nüüd oli tee ka eksporditurgudele avatud. 1993. aastal astus veinimeistrite ritta ka ennast veinivaldkonnas harinud perepoeg Eric, kes võttis isalt majapidamise lõplikult üle 2000. aastal. Eric jätkas isa ideed - terroir-põhist veiniviljelust ning ta on tellinud suures mahus geoloogilisi uuringuid ja vastavalt sellele optimeerinud marjasortide valikut oma viinaaedades.Tänaseks on Eric ostnud suure osa Pibarnoni künkast ja viinaaedade pindala on kasvanud pea 70 hektarini. Töö käib veinimõisas endiselt käsitsi ja tulemused on aastast aastasse olnud suurepärased. Mõis ekspordib täna ca 70% oma toodangust ja tema veine võib leida pea kõikidest maailma tipprestoranide veinikaartidest.Write Your Own Review
Arvustatav toode:Château de Pibarnon Rosé Bandol 2022
Sinu hinnang