Syrah

Syrah on Prantsusmaalt pärit punase veini tüüp. See on valmistatud samanimelisest mustakoorega viinamarjast. Arvatakse, et viinamarjad toodi Prantsusmaale Põhja-Aafrikast või Lähis-Idast. Tänapäeval on Syrah Prantsusmaal enim istutatud viinamarjasort. Seda kasvatatakse ka teistes riikides, sealhulgas Austraalias, Tšiilis, Itaalias, Lõuna-Aafrikas ja Ameerika Ühendriikides.

Syrah maitsed ja omadused
Syrah veinid on täidlased ja kõrge tanniinidega. Nad on tuntud oma tumeda värvi ja intensiivse maitse poolest. Levinud maitseprofiilid on murakas, mustikas, ploom, pipar ja šokolaad. Syrah veinid sobivad hästi rikkalike toitude, näiteks punase liha, ulukiliha ja lambalihaga.

Syrah' serveerimine ja säilitamine
Syrah’t tuleks serveerida toatemperatuuril. Syrah pudeli selle temperatuuri saavutamiseks eemaldage see lihtsalt umbes 30 minutit enne serveerimist külmkapist. Pärast avamist püsib Syrah pudel värske umbes kolm kuni viis päeva.

Olenemata sellest, kas olete kogenud veinijooja või alles alustate, loodame, et see Syrah'i tutvustus on olnud kasulik. Seda mitmekülgset punast veini saab nautida eraldi või koos einega. Nii et järgmine kord, kui plaanite õhtusööki või otsite proovimiseks uut veini, pidage Syrah meeles.