VEINID RHÔNE ORUST

Sügisene jahedus on saabunud ja peagi tervitab meid talv ning oodatud Jõuluaeg. Veinisõbrad juba teavad- pimedatel õhtutel on väga hubane ja mõnus nautida täidlast ja soojendavat punaveini. Meie tooteportfelli üks lipulaevadest- Rhône Oru veinipiirkonna tipptegija - Maison Tardieu-Laurent on tuntud oma elegantsete, kaunite ja pika arengupotentsiaaliga punaveinide poolest.

Tardieu-Laurent'i veinimõisa ajalugu pole küll pikk, kuid on üliedukas . Ta on ainuke regiooni tipptootja, kes töötab 100% negossiandina ehk siis veinimõisal pole ühtegi ruutmeetrit oma viinaaeda.
Maison Tardieu-Laurent loodi 1996. aastal Provence juurtega veinimeistri Michel Tardieu ja Burgundia veiniärimehe Dominique Laurent'i poolt, kes tegutsesid Lourmarin'is Châteauneuf -du-Pape aladel. Ajapikku sõlmiti lepingud regiooni parimate viinamarjakasvatajatega ning hakati kontrollima kasvatajate juures marjade küpsemist, korjet ja baasveinide valmimist. Lourmarin’i keldris hakati baasveine laagerdama, segama ja villima. Valmistati erinevate külade veine , omamata viinaaedasid ning meeskonda, kes neid hariks.

Erinevate veinikriitikute arvamused on olnud aukartustäratavad. Eranditult on igal aastal saadud ülikõrgeid hinnanguid maailma veinikriitikutelt, nagu- Wine Spectator, Robert Parker, Decanter jt. Rekordiline oli 2010. aastakäik, kui 17 erinevat veini sai "Wine Spectator"'-lt rohkem kui 90 punkti. Aastatel 2009-2013 valis mainekas veiniajakiri "Wine & Spirits" antud veinimaja maailma 100 parima veinimõisa hulka. Ilmselt oleks veelgi valinud, kuid reeglid ei lubanud seda üle 5 korra teha.

Peale Dominique Laurent lahkumist siit ilmast, on maja Tardieu omanduses, kuhu on kaasatud kõik pereliikmed.
Pereisa Michel’i filosoofia on lihtne – mehed töötavad viinaaias ja keldris, naispere tegeleb müügitöö, raamatupidamise ja haldusega.

Kuna tootmismahud on väikesed, müüb Tardieu-Laurent enamiku oma veinidest en primeur koostööpartneritele ja keldrivarudesse ei jää väga midagi. Seetõttu on need veinid üsna eksklusiivsed ja vabamüügist neid eriti ei leia.
On hea meel, et meie tootevalikus on mitmeid veine eri aastakäikudest – nii kohe valmis nautimiseks kui ka aastakäike, mida on mõistlik keldrisse küpsema panna.

Hetkel on saadaval järgmiste külade veinid:
Punased: Côte-Rôtie, Saint-Joseph, Cornas, Hermitage, Crozes-Hermitage, Rasteau, Gigondas, Vacqueyras, Châteauneuf-du-Pape, Côtes du Rhône ja Bandol.
Valged: Condrieu, Hermitage Blanc, Saint-Péray ja Châteauneuf-du-Pape Blanc.

Tootevalikuga saab tutvuda meie e-poes ning soetada sealt meelepäraseid tooteid!