CHAMPAGNE GEORGES VESSELLE – VÄÄRIKAS TÄIENDUS MEIE TOOTEPORTFELLILE
Legendaarne viinamarjakasvataja ja veinimeister Georges Vesselle oli Bouzy Grand Cru linnakese ühe ikoonilisema veinimõisa looja.

Ka tema vanemad ja vanavanemad tegelesid viinamarjakasvatusega Bouzy’s. Täiskasvanuks saades, asus ta ta õppima marjakasvatust ja veinitegu ning peagi sai temast suurte Perrier-Jouët, G.H. Mumm and Heidsieck Monopole šampanjamajade viinaaedade pealik.

1951. aastal võttis ta üle vanemate viinaaiad Bouzy’s ja hakkas oma nime all šampanjat valmistama. Tema toodang sai kiiresti kuulsaks kogu Prantsusmaal ja ka paljudes teistes maailma riikides. Ta oli üks esimesi grower’eid (šampanjatootja, kes valmistab kõik joogid omaenda põldude viinamarjadest), kes sai nautida sellist kuulsust. Georges Vesselle tegi oma suurepärast tööd elupäevade lõpuni, olles samaaegselt 25 aasta jooksul ka Bouzy linnapea.

Tänapäeval toimetavad 17 hektari viinaaedades Georges’ pojad Bruno ja Eric, kus valmistatakse aastas ca 190 000 pudelit šampanjat. Viinaaedades kasvatatakse 88% Pinot Noir’d ja 12% Chardonnay’d ning kõik põllud omavad Grand Cru staatust. Georges Vesselle maja valmistab 8 erinevat šampanjat ja 2 punast vaikset Coteaux Champenois veini. Meie portfellis saab olema esindatud 5 šampanjat ja 1 vein:

- Champagne Brut NV - Champagne Vintage Brut 2015

- Champagne Blanc de Blancs Extra Brut NV

- Champagne Blanc de Noirs Extra Brut NV

- Champagne Collection Millesimes Brut 2006

- Coteaux Champenois Bouzy Rouge 2015

Peagi on ülalnimetatud tooted saadaval meie e-poes ning parimates restoranides ja vinoteekides. Head nautimist!