Aimery

Vins de France on aastaid varustanud Eesti restorane ja vinoteeke keskmise- ja üle keskmise hinnaklassi kvaliteetveinidega. Kuid nõudlust on ka soodsamasse hinnaklassi kuuluvate nö igapäevaveinide vastu. Seega hakkamegi arendama just selliste veinide tooteportfelli.

Prantsusmaa ja ka teiste vanade Euroopa veinimaade kultuuriruumis on veinidel väga suur tähtsus. Erinevaid viinamarjaveine tarbitakse igapäevaselt toitude kõrvale nii restoranides kui ka kodudes. Üldiselt eelistatakse hinnalisemaid ja väärikamaid küla- ja margiveine pühade ja tähtpäevade ajal ning igapäevaselt tarbitakse pigem soodsamaid ja lihtsamaid maakonnaveine.

Nii hakkamegi pakkuma ka lihtsaid ja arusaadavaid sordiveine Languedoc’i maakonna ühelt tuntumalt tootjalt Sieur d’Arques.

Sieur d'Arques on Languedoc’i veinipiirkonna Limoux’ alamregiooni juhtiv veinitootja. Veinimõis omab Saint-Hilaire kloostrit ja seda ümbritsevaid viinamägesid, kus 1531. aastal valmis maailma esimene vahuvein - Blanquette de Limoux. Tänane ajalugu sai alguse 1946. aastal, kui kohalikud Blanquette tootjad lõid kooperatiivi, mis sai nime ajaloolise Arques' paruni järgi, kelle tellimisel valmisid esimesed vahuveinid. Praeguseks moodustab veinimõisa toodang 70% kogu Languedoc'i vahuveinide produktsioonist. Erinevates hinnakategooriates valmistatakse ka ilma mullita valgeid, rose ja punaseid veine mitmete tooteseeriate siltidega, millest üks on „Aimery“. Just selle seeria sordiveinid- punased ( Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot) ja valged (Chardonnay ja Sauvignon Blanc) on nüüdsest saadaval meie veebipoes.

Head maitsmist ja nautimist!