Domaine Rolet - Jura veiniregiooni ikoon

Domaine Rolet on pereettevõte, mis asub Prantsusmaal Jura veinipiirkonnas. Roleti perekond on Juras veine valmistanud alates 18. sajandist ning nad on piirkonna üks hinnatumaid tootjaid. Domaine Rolet’ veinid on tuntud oma elegantsi ja täpsuse poolest ning need on ühed eakohasemad veinid kogu Prantsusmaal.

Jura veinipiirkond asub Ida-Prantsusmaal, Šveitsist veidi läänes. Kliima on kontinentaalne, külmade talvede ja soojade suvedega. Mullad on lubjakivipõhised, mis annab veinidele mineraalse iseloomu. Kõige olulisemad viinamarjasordid Juras on Chardonnay ja Savagnin.

Domaine Rolet on üks Jura suurimaid tootjaid, kus kasvatatakse ligi 50 aakrit viinapuid. Roleti perekond on Juras veini valmistanud juba üle 200 aasta ja nad on piirkonna üks hinnatumaid tootjaid.

Valdav osa Domaine Roleti toodangust on valge vein, mis on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjadest. Chardonnay viinamarju kääritatakse roostevabast terasest mahutites ja seejärel laagerdatakse 12 kuud Prantsuse tammevaatides. Vaadid on keskmise röstsaiaga, mis annab veinile peene suitsuliha iseloomu. Domaine Rolet's Chardonnay on uskumatult toidusõbralik vein, mis sobib hästi paljude erinevate roogadega.

Domaine Rolet toodab ka väikeses koguses punast veini Pinot Noir viinamarjasordist. Pinot Noiri viinamarju kääritatakse avatud käärimisseadmetes ja seejärel laagerdatakse 18 kuud Prantsuse tammevaatides. Vaadid on keskmise röstsaiaga, mis annab veinile peene suitsuliha iseloomu. Domaine Rolet's Pinot Noir on elegantne vein, mille aroomid ja maitsed on kirsside, maasikate ja vürtsidega. Sobib hästi grillitud liha ja röstitud köögiviljadega.

Domaine Rolet on maailmas tunnustatud veinikelder, mis asub Prantsusmaal Jura veinipiirkonnas. Roleti perekond on Juras veine valmistanud alates 18. sajandist ning nad on piirkonna üks hinnatumaid tootjaid. Domaine Rolet’ veinid on tuntud oma elegantsi ja täpsuse poolest ning need on ühed eakohasemad veinid kogu Prantsusmaal. Kui otsite erilist pudelit veini, mida erilisel sündmusel nautida, vaadake kindlasti Domaine Rolet'i!