Domaine Laporte Les Duchesses Pouilly-Fumé 2018

€27.90
Loire, White wines, Wines
SKU
LAPORTEV02
Out of stock
Domaine Laporte Les Duchesses Pouilly-Fumé 2018, 75cl, 13%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Vallée de la Loire

Stiil:
Kuiv valge vein. Värske, kerge, mineraalne.

Marjasordid:
100% Sauvignon Blanc (üheaia – Les Duchesses – viinapuudelt).

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine. Fermentatsioon roostevabast terasest anumates. Arendamine 5 kuud roostevabast terasest anumates pärmisettel.

Toidusoovitus:
Erinevad road nii valgest kui ka punasest kalast, koorikloomad, konnakoivad, pehmed kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 5 aastat.

Hinnangud:
Wine Spectator 91/100, Wine Enthusiast 92/100.

Tootjast:
Peale I Maailmasõda läks 1850. aastal loodud Domaine Le Rochoy veinimaja Laporte pere omandusse ning sai sealt ka oma nime. Aastakümneid valmistati Saint-Satur'i küla põldudel kasvanud marjadest suurepäraseid valgeid ja pisut ka punaseid veine.
2003. aastal liitus veinimaja Sancerre piirkonna ühe ikooni - Domaine Henri Bourgeois'ga. Ehitati uus ja ülimodernne veinikoda, kus orgaanilise- ja biopõllumajanduse reegleid järgides, toodetakse suurepäraseid Sancerre, Pouilly-Fume, Menetou-Salon'i ja Quincy tähistega tippveine, mis on pärjatud paljude auhindadega. Veinimeister Cédric Bourgeois tegutseb edukalt mõlema mõisa veinikeldris. 2010. aastal osteti ca 20 ha viinaaedu Uus-Meremaal Marlborough's ja sealtpeale pakutakse Laporte nime all suurepäraseid Sauvignon Blanc'e ka maakera kuklapoolel. Tunnustatud ajakiri "Wine & Spirits" valis 2017. aastal Domaine Laporte'i 100 parima veinitootja hulka.Write Your Own Review
You're reviewing:Domaine Laporte Les Duchesses Pouilly-Fumé 2018