Château Simone Rouge Palette Provence Grand Cru 2011

€58.00
Provence, Red wines, Wines
SKU
SIMONEP01
Out of stock
Château Simone Rouge Palette Provence Grand Cru 2011, 75cl, 13,5%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv punane vein. Elegantne, kompleksne.

Marjasordid:
45% Grenache, 30% Mourvèdre, 5% Cinsaut, 20% Syrah, Castet, Manosquin, Carignan, erinevad Muscat’d segu. Kõik viinapuud on vähemalt 50 aastat vanad, mõnede puude vanus on 120+ aastat.

Valmistamine:
Käsitsikorje, marjade purustamine. Fermentatsioon koos matseratsiooniga roostevabast terasest anumates. Arendamine 18 kuud tammevaatides.

Toidusoovitus:
Lambakints Provence ürtidega, pardi confit, ulukipraed, küpsed juustud.

Serveerimine:
Temperatuur 16-17 °C, Bordeaux Grand Cru punase veini pokaal. Enne serveerimist dekanteerida ja aereerida ca 1h vältel.

Säilitamine:
Kuni 10 aastat.

Tootjast:
Kui Prantsusmaa Põllumajandusministeeriumi kvaliteeti kontrolliv institutsioon - INAO - hakkas 1936. aastal apellatsioonistaatusi jagama, oli taotlejate hulgas ka Château Simone omanik - Jean Rougier - kelle perekond oli veinimõisa edukalt pidanud juba alates 1830. aastast. Algselt lükati tema soov mitmel aastal tagasi, kuid lõpuks suutis ta tõestada, et mõisa asukoht, mikrokliima ja terroir on erilised ja tema veinid suurepärased. 1946. aastal täituski tema unistus AOC Château Simone sünniga, mis kaks aastat hiljem nimetati ümber AOC Palette'ks. Seda tema isa sõbra, kunstnik Paul Cézanne tegevuse auks, kes jäädvustas kohalikku loodust ja kultuuripärandit. AOC Palette'i nimetus tekkis kunstniku värvipaleti järgi, mis kajastus ka maja veinide värvigammas - valge, roosa, klarett ja punane.
1955. aastal sai veinimõis Provence'i parimate veinitootjate klassifitseerimise käigus INAO poolt ainulaadse ja tänaseni jõus oleva Provence Grand Cru tähise. Täna on Palette apellatsioonitähise all neli tootjat, nende hulgas Simone legendaarsed punaveinid- mis on vägagi märkimisväärsed.
Write Your Own Review
You're reviewing:Château Simone Rouge Palette Provence Grand Cru 2011