Château Minuty 281 Rosé Côtes de Provence 2021

€75.00
Provence, Rosé wines, Wines
SKU
MINR09
Out of stock
Château Minuty 281 Rosé Côtes de Provence 2016, 75cl, 12,5%

Riik / regioon:
Prantsusmaa, Provence

Stiil:
Kuiv rosé-vein. Elegantne, ümar, mineraalne.

Marjasordid:
70% Grenache (80-aastased viinapuud), 20% Syrah, 10% Cinsault.

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine, veini värvumine saignée meetodil otse pressis. Fermentatsioon ja arendamine 6 kuu vältel roostevabast terasest anumates.

Toidusoovitus:
Vahemere kalaroad, homaar, gratineeritud austrid, lõhemari, grillitud mereannid, provaansipärased lihahautised, koorene pasta, pehmed aromaatsed juustud viigimarjamoosiga.

Serveerimine:
Temperatuur 9-10 °C, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 2 aastat.

Hinnangud:
Robert Parker 90/100.

Tootjast:
Saint-Tropez’i poolsaarel, maalilise keskaegse kindluslinna Gassin’i jalamil asuv Château Minuty on Prantsuse Riviera kuulsaim veinimõis, kelle eelkõige just rosé veinid on superstaarid enamiku säravate Nizza, Cannes’i, Monaco ja Saint-Tropez’i restoranide kaartidel. Samuti võib leida neid õrn-lõheroosa värvusega nesteid ka paljude tipprestoranide ja –kuurortide veinivalikust üle kogu maailma, täpsemalt 102-st riigist. Tänased mõisaomanikud – vennad Matton’id – pärisid isalt Minuty mõisa 1986. aastal ja on sest peale olnud teerajajateks tänapäevase värske, kerge ja mineraalse rosé-veini valmistamise tehnoloogia vallas. Lisaks maailmakuulsaletele Minuty rosé-veinidele valmistatakse mõisas ka suurepärase kvaliteediga punaseid ja valgeid veine.


Write Your Own Review
You're reviewing:Château Minuty 281 Rosé Côtes de Provence 2021