Domaine Laporte Sauvignon Blanc Le Bouquet Val de Loire 2014

12,00 €
Laos
Domaine Laporte Sauvignon Blanc Le Bouquet Val de Loire 2014, 75cl, 12,5%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Vallée de la Loire

Stiil:
Kuiv valge vein. Värske, kerge.

Marjasordid:
100% Sauvignon Blanc.

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine. Fermentatsioon roostevabast terasest anumates. Arendamine 3 kuud roostevabast terasest anumates.

Toidusoovitus:
Koorikloomad, austrid ja muud molluskid, road valgest kalast, suvised salatid, pehmed kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 6-7 °C;, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 3 aastat.

Tootjast:
1850. aastal loodud Domaine Le Rochoy veinimaja läks Laporte pere omandusse pärast I maailmasõda ja sai ka oma tänase nime. Aastakümneid valmistati Saint-Satur’i küla põldudel kasvanud marjadest suurepäraseid valgeid ja pisut ka punaseid veine. 2003. aastal liitus veinimaja peresidemete sõlmimise läbi Sancerre piirkonna ühe ikooni – Domaine Henri Bourgeois’ga. Ehitati uus ja ülimodernne veinikoda ning tootmine jätkus orgaanilise- ja biopõllumajanduse reegleid järgides, mille tulemusena toodetakse suurepäraseid Sancerre, Pouilly-Fume, Menetou-Salon’i ja Quincy tähistega tippveine, mis on saanud pärjatud paljude auhindadega. Veinimeister Cédric Bourgeois tegutseb edukalt kumbagi mõisa veinikeldrites. 2010. aastal osteti ca 20 ha viinaaedu Uus-Meremaal Marlborough’s ja sealtpeale pakutakse Laporte nime all suurepäraseid Sauvignon Blanc’e ka maakera kuklapoolelt.
Aastal 2017. valis tunnustatud ajakiri „Wine & Spirits“ Domaine Laporte’i maailma 100 parima veinitootja hulka kuuluvaks.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Domaine Laporte Sauvignon Blanc Le Bouquet Val de Loire 2014
Sinu hinnang