Domaine Laporte Les Duchesses Pouilly-Fumé 2018

27,90 €
Laost otsas
Domaine Laporte Les Duchesses Pouilly-Fumé 2018, 75cl, 13%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Vallée de la Loire

Stiil:
Kuiv valge vein. Värske, kerge, mineraalne.

Marjasordid:
100% Sauvignon Blanc (üheaia – Les Duchesses – viinapuudelt).

Valmistamine:
Käsitsikorje, õrn pressimine. Fermentatsioon roostevabast terasest anumates. Arendamine 5 kuud roostevabast terasest anumates pärmisettel.

Toidusoovitus:
Erinevad road nii valgest kui ka punasest kalast, koorikloomad, konnakoivad, pehmed kitsejuustud.

Serveerimine:
Temperatuur 8-9 °C;, valge veini pokaal.

Säilitamine:
Kuni 5 aastat.

Hinnangud:
Wine Spectator 91/100, Wine Enthusiast 92/100.

Tootjast:
1850. aastal loodud Domaine Le Rochoy veinimaja läks Laporte pere omandusse pärast I maailmasõda ja sai ka oma tänase nime. Aastakümneid valmistati Saint-Satur’i küla põldudel kasvanud marjadest suurepäraseid valgeid ja pisut ka punaseid veine. 2003. aastal liitus veinimaja peresidemete sõlmimise läbi Sancerre piirkonna ühe ikooni – Domaine Henri Bourgeois’ga. Ehitati uus ja ülimodernne veinikoda ning tootmine jätkus orgaanilise- ja biopõllumajanduse reegleid järgides, mille tulemusena toodetakse suurepäraseid Sancerre, Pouilly-Fume, Menetou-Salon’i ja Quincy tähistega tippveine, mis on saanud pärjatud paljude auhindadega. Veinimeister Cédric Bourgeois tegutseb edukalt kumbagi mõisa veinikeldrites. 2010. aastal osteti ca 20 ha viinaaedu Uus-Meremaal Marlborough’s ja sealtpeale pakutakse Laporte nime all suurepäraseid Sauvignon Blanc’e ka maakera kuklapoolelt.
Aastal 2017. valis tunnustatud ajakiri „Wine & Spirits“ Domaine Laporte’i maailma 100 parima veinitootja hulka kuuluvaks.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Domaine Laporte Les Duchesses Pouilly-Fumé 2018
Sinu hinnang