Château La Canorgue La Canorgue Mediterranée 2015

22,70 €
Laos
Château La Canorgue La Canorgue Mediterranée 2015, 75cl, 14%


Riik / regioon:
Prantsusmaa, Vallée du Rhône

Stiil:
Kuiv punane vein. Jõuline, täidlane.

Marjasordid:
50% Syrah, 30% Cabernet Sauvignon, 20% Grenache.

Valmistamine:
Käsitsikorje, marjade purustamine. Fermentatsioon koos matseratsiooniga tammevaatides. Arendamine 18 kuud tammevaatides.

Toidusoovitus:
Lambakarree, antrekoot, ulukihautised, poolkõvad juustud.

Serveerimine:
Temperatuur 17-18 °C;, Bordeaux punase veini pokaal. Enne serveerimist dekanteerida ja aereerida ca 2h vältel.

Säilitamine:
Kuni 10 aastat.

Tootjast:
Château La Canorgue viinaaedade marjadest on veini valmistatud juba alates 14. sajandist, kui tänase rustikaalse provaansi mõisahoone kohal seisis paavst Benedictus XIV uhke villa, kus ka usinalt veini pruuliti. Tänane veinimõis on juba 5 põlvkonna vältel olnud Margan’ide pere käsutada. 1975. alustas veinimeister Jean-Pierre Margan katsetusi biodünaamilise veiniviljelusega, olles selle valdkonna esimesi pioneere Prantsusmaal. Tänaseks on kogu toodang biodünaamilise- ja mahetootmise sertifikatsiooniga. Jean-Pierre tegemistest inspiratsiooni saades, kirjutas ikoonkirjanik Peter Mayle romaani „Hea Aasta“. 2006. aastal linastus ka romaani põhjal valminud samanimeline linateos (peaosas Russell Crowe), mis suures mahus vändati La Canorgue veinimõisas.
Täna juhib veinimajas vägesid peretütar Nathalie, kes on samuti biodünaamika- ja kvaliteetse mõnusalt joodava väärika veini usku.
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Château La Canorgue La Canorgue Mediterranée 2015
Sinu hinnang